توضیحات محصول

دانلود تحقیق مبانی نظری ورزش و بزهكاری

تعداد صفحات : 18

توضیح مختصر

این تحقیق مرتبط با رشته تربیت بدنی ، علوم تربیتی، روانشناسی و تمام زیر رشته ها و گرایش های مرتبط آنها بوده و با فرمت ورد (word) می باشد.

فهرست

زمينه تئوريك 3
سابقه يا پيشينه تحقيق 4
رهيافت اول: جبران و ارضاي نيازهاي رواني اجتماعي 5
رهيافت دوم: اصلاح و تربيت 6
ورزش «Sport » 6
ورزش چيست و ورزشكار كيست 8
هر ورزشكاري ورزشكار نيست 11
جامعه ورزش بايد بداند ورزشكار كيست ؟ 12
موقعيت هـا 12
محركهاي شركت در اجرا 13
بــازي (play ) 14
بعد اجتماعي بــازي 15
گيمها يا بازيهاي ورزشي ( Gemes ) 16
الف- رفتار توصيفي 17
ب- احساسها و روح اين فعاليت 18
نتيجــه : 18

قسمتی از متن

زمينه تئوريك

هدف استفاده از يك چهار چوب تئوريكي آنست كه محقق از مطالعه دانشمنداني كه در اين زمينه كار و تعمق كرده اند كمك بگيرد و بر اساس مطالعه آنها بداند كه در تحقيق مورد نظرش بدنبال چه متغيرها و فرضيه هائي بايد باشد ، بنابراين چهارچوب تئوريكي كمك مي كند كه مسئله و ابعاد آن تجزيه شود و ارتباط بين اجزا ( يعني ساخت مسئله ) مشخص و حدود مسئله تعيين گردد. (رفيع پور، 1372،ص5)

مفهوم ، وجودهاي اعتباري هستند كه انسانها براي بيان نيازهاي خود و همچنين ايجاد ارتباط با ديگران به كار مي برند ، مفاهيم در حكم رمزها و علائمي هستند كه انسانها و فرهنگ خاص بر اشياء و يك سلسله اعمال و … اطلاق مي كنند . اينها در مجموعه فرهنگ يك گروه و جامعه به عنوان زير ساختها يا زيرساز روابط انساني تلقي مي شوند . شناخت زير ساختهاي يك گروه و جامعه اين امكان را به ما مي دهد كه تبادل فرهنگي و انساني با آن گروه داشته باشيم ، بدين جهت شايد بتوان گفت كه مفاهيم بخشي از هر فرهنگي است ، لذا شناخت مفاهيم شناختن فرهنگ حاكم بر آن صنف و جامعه را تسهيل مي كند .

باز سازي و اصلاح هر فرهنگ از بازسازي و احياء مفاهيم اصيل و مورد پسند آغاز مي شود . همچنين توسعه فرهنگي از تبيين دقيق مفاهيم مورد استفاده روز آن جامعه ناشي مي شود ، خصوصاً وقتي مفاهيم عنصري رنگ يافته از مجموعه عقايد حاكم بر آن مردم باشد . در اين صورت مفهوم هويتي از خود ندارند آنچه هست محتويات بينشي ارزش و فرهنگي كه در محدودة‌ آ ن رسوب كرده است .

بنابراين مسئوليت تحول فرهنگي و اصلاح فرهنگي را تبيين صحيح مفاهيم در چار چوب اعتقاد و فرهنگ مورد نظر….

خرید

دیدگاه‌ها(1 رای)5.00

برای ثبت نظر باید این محصول را خریده باشید

نظری بدهید