دانلود پایان نامه روانشناسی با موضوع مقايسه بهداشت روانی دانشجويان سيگاری و غير سيگاری دانشگاه

توضیحات محصول

دانلود پایان نامه روانشناسی با موضوع مقايسه بهداشت روانی دانشجويان سيگاری و غير سيگاری دانشگاه

تعداد صفحات : 146

توضیح مختصر

این پایان نامه مرتبط با رشته های روانشناسی و علوم تربیتی و تمام زیر رشته های آن ها مثل روانشناسی عمومی، روانشناسی بالینی، برنامه ریزی آموزشی، روانسنجی و … بوده و با فرمت ورد (word) می باشد.

فهرست

فصل اول 5
فصل اول: کلیات 6
مقدمه: 6
بیان مسأله: 8
اهميت و ضرورت تحقيق: 10
هدف پژوهش 16
فرضیهها یا سئوالات: 16
تعریف اصطلاحات، مفاهیم کلیدی و متغیر ها: 16

فصل دوم 23
موضع گیریهای نظری و يافتههاي پژوهشي در خصوص اعتیاد به سیگار و سيگار 24
روش‌‌هاي مقابله با فشار همسالان 40
واكسيناسيون ذهني 40
آموزش قاطعيت 41
آموزش مهارت‌هاي زندگي و اطلاع رساني 41
خانواده درماني: 63
چگونه كمك كنيم ؟ 73
آثار مصرف فن سيكليدين 83
آثار مصرف مواد استنشاقي: 98
عوارض مصرف طولاني مواد استنشاقي 99
فعاليتهاي پيشگيري متمركز بر آگاهسازي و آموزش والدين 112

فصل سوم 129
روش انجام پژوهش: 130
جامعهی آماری و حجم نمونه: 139
روش جمعآوری اطلاعات: 139
ابزار تحقیق: 140
تجزیه و تحلیل دادهها: 140

منابع و مآخذ: 141

قسمتی از متن

مقدمه

در هر جامعه­اي نيروي فعال و جوان بعنوان يكي از ذخاير و سرمايه­هاي آن جامعه محسوب و مطرح مي­باشد و در عمل نيز چرخه­ی فعاليت­هاي مختلف پيكره اجتماع بطور مستقيم و غيرمستقيم متكي به نيروهاي فوق است كه متاسفانه قشر وسيعي از جوانان و نوجوانان ما اكنون گرفتار سيگار شده­اند كه آنان را در كام خويش فرو مي­برد و توان حركت و فكر را از آنان مي­گيرد و هستي را از آن­ها ساقط ميكند .

۱ – بالاترين رقم سنی معتادان در ايران را افراد ۲۷ – ۲۱ساله تشكيل می­دهند.

۲ – افرادی كه به انواع سيگار اعتياد پيدا كرده­اند، اغلب اولين تجربه­شان را به صورت تفريحی و در دوران نوجوانی با کشیدن سیگار شروع كرده­اند.

۳ – تشخيص رفتارهای آشكار دوره نوجوانی از رفتارهای ناشی از مصرف سيگار دشوار است.

۴ – نوجوانانی كه از بودن در خانواده­یشان احساس رضايت داشته­اند و روابط صميمی بين اعضای خانواده وجود داشته­است، كمتر به دنبال سيگار، الكل و انواع مخدرها بوده­اند.

يكی از مشكلات عمده­ای كه نسل جوان جامعه با آن رو به روست، خطر گرايش به مصرف سیگار است. از آن جا كه مصرف اين گونه مواد (انواع سيگارها، قرص­ها، مخدرها و…) در بين جوانان و نوجوانان رو به افزايش است، وظيفه والدين، مربيان و ساير نهادهای اجتماعی و آموزشی برای آگاه ساختن قشر جوان از عواقب مصرف سيگار به مراتب سنگين­تر از قبل می­شود. با توجه به اين موضوع، والدين و مربيان بايد سعی كنند با استفاده از روش­ها و آموزش­های لازم، بچه­ها را از همان دوران كودكی و پيش نوجوانی با آثار زيان بار مصرف سيگار و اثرات و پيامدهای ناشی از آن بر جسم و روان شان مطلع سازند.

به رغم نکوهش و مذمت در مضرات سيگار و هشدار محققان، پزشکان و کارشناسان بهداشتي و فعاليت رسانه‌ها در مورد اين بلاي خانمانسوز و قاتل خاموش، باز هم به وفور مشاهده مي‌کنيم که افراد بسياري در جامعه همچنان به کشيدن سيگار و دود کردن وجود خود مشغول هستند و هيچ توجهي به اين هشدارها و علايم خطر ندارند و افراد ديگر را به اين ورطه و منجلاب مي‌کشند.

آيا مي‌دانند که چرا سيگار مي‌کشند و چه چيزي از کشيدن سيگار نصيب آن­ها مي‌شود يا چه خسارات جبران‌ناپذيري به روح و جسم و اگر صاحب خانواده هستند به خانواده بيگناه آن­ها وارد مي‌شود و جداي از اين چه ضربه‌اي به افراد جامعه­ به خصوص نوجوانان، جوانان و قشر دانشجو که در حالت هشدار قرار دارد وارد…..

خرید

دیدگاه‌ها(1 رای)5.00

برای ثبت نظر باید این محصول را خریده باشید

Comments


نظری بدهید